Faculty

TEACHING STAFF INFORMATION 2019-20

Sl.No. Name of the Staff Qualification Designation Subject
1 Ms. Sharmistha Roy M.A.M.Ed Principal English
2 Mr. Manjunath Hudalimath M.Sc. B.Ed TGT Maths
3 Mr. Basavaraj Kademani M.A. B.Ed TGT Kannada
4 Mr. Mallikarjun Gunjal M.A. B.Ed TGT Hindi
5 Ms. Yasmin Attar B.A. B.Ed TGT S.St
6 Mr.Partha Sarathi Nanda M.Sc. B.Ed TGT Biology
7 Mr. Shivayogi Betsurmath M.Sc M.Ed TGT Chemistry
8 Mr. Siddaprabhu Ambi M.Sc. B.Ed TGT Science
9 Mr. Dattatray Patil M.Sc. B.Ed TGT Maths
10 Ms.Tejaswini Benade B.Sc. B.Ed TGT Science
11 Mr.Pradeep Patil M.Sc. B.Ed TGT Science
12 Ms.Usha Patil B.A. B.Ed TGT English
13 Mr. Swapnil Babar M.A. B.Ed TGT English & S.St
14 Ms.Ushasi Banarjee MA(Education) ECCEd B.Sc (Maths) TGT Maths
15 Mr.Shivashankar Sebannavar M.A. B.Ed TGT Kannada
16 Ms.Ishita Samajdar B.Com B.Ed M.A (Eng) TGT English & S.St
17 Ms.Shridevi Koujalagi M.Sc. B.Ed TGT Science
18 Mr.Vilas Jagajampi B.A MP. Ed TGT [Physical Instructor] P.E
19 Ms.Sushma Talandage M.Sc B.Ed TGT Science & Maths
20 Mr. Iragouda Patil M.A B.Ed TGT English
21 Mr. Kiran Malagi M.A B.Ed TGT S.St
22 Ms. Madhuri Bhosale M.A B.Ed TGT English
23 Ms.Shanta Kankanwadi B.A TCH PRT Kannada
24 Ms. Shridevi Bhivase M.A B.Ed PRT Kannada
25 Ms.Sarika Chougule M.A. B.Ed PRT EVS & English
26 Ms.Yogita Kamble M.A B.Ed PRT English & S.St
27 Ms.Annapurna Hukkeri M.A. B.Ed PRT Englsih & S.St
28 Ms.Rohini Taral M.Sc. B.Ed PRT Science & S.St
29 Ms.Vidya Patil B.Sc. B.Ed PRT Science & Maths
30 Ms.Sugandha Nagrale B.A B.Ed PRT Hindi
31 Ms.Smita Dhupdale M.A. B.Ed PRT Hindi
32 Ms.Vandana Kamble PUC. TCH PRT English & S.St
33 Ms.Supriya Upadhye B.Com. B.Ed PRT Englsih & Maths
34 Mr.Vishal Patil B.Sc. B.Ed PRT Science & Maths
35 Ms.Shruti Killedar B.A. B.Ed PRT Hindi
36 Ms.Tejaswini Patil M.A. M.Ed PRT English
37 Ms.Sharadadevi Karande M.A. BP.Ed PRT [Physical Instructor] P.E
38 Mr.Hanamappa Manappanavar M.A. B.Ed/ Yoga PRT Yoga
39 Mr.Mahesh Sangote DCS Engg. PRT Computer
40 Mr.Chandrashekhar Mendagudli BCA PRT Computer
41 Mr. Chandrakant Ghotane M.A B.Ed PRT English
42 Ms.Ashalata Kadam M.Sc. B.Ed PRT Maths
43 Ms. Avita Kamate M.Sc. B.Ed PRT Science
44 Mr.Sidagouda Badiger BFA PRT Craft
45 Mr.Basavaraj Manjare BFA PRT Drawing
46 Ms.Jyothi Bhopale PUC. NTT PPT Pre -Primary
47 Ms.Mandira Chile M.A NTT PPT Pre -Primary
48 Ms.Pournima Khot BCA PRT Pre -Primary
49 Ms.Ashwini Patil B.A NTT PPT Pre -Primary
50 Ms.Shobha Misal B.A NTT PPT Pre -Primary
51 Ms.Snehal Jirage B.A. B.Ed PPT Pre -Primary
52 Ms. Pallavi Chougule M.Com B.Ed PPT Pre -Primary
53 Ms. Shilpa Magadum ECCED, D Pharm. PPT Pre -Primary
54 Ms. Tejaswini Athani BBA NTT PPT Pre -Primary
55 Mr.Altaf Nadaf SSLC Music Music
56 Mr.Baban Nirmale Black Belt Coach Taekwondo
Staff Members outsourced from different companies
57 Sangram Chavan Table Tennis Coach

58 Sudeep Karambalkar Cricket Coach

59 Vishal Magadum Basket Ball Coach

60 Grastain P. Key Board Teacher

61 Yanthan S Guitar Teacher

62 Krishna M. Tabla Teacher

63 Vishwantah A. Mokashi Dance Teacher

64 Anurag Chourdiya Dance Teacher

NON - TEACHING STAFF INFORMATION 2019-20

Sl.No. Name of the Staff Designation
1 Mr.S.S.Jadhav O.S
2 Mr.Nilesh A. Havale SDA
3 Mr. Vishwanath.K.Patil Peon
4 Mr. Raju B Chikhali Peon
5 Mrs. Mahadevi V Channanavar Maid
6 Mr.Nitin V. Parit Peon
7 Mr.Pandurang R. Gurav Driver
8 Mr.Amol Bajarang Chavan Peon
9 Mr. Dasharat Baburav kumbhar Peon
10 Mr.Niklesh Dattatray Kumbhar Peon
11 Mrs.Rupali Sunil Todkar Maid
12 Mrs.Archana Shivaji Chavan Maid
13 Mrs.Anita Mahadev Kumbhar Maid
14 Mr.Santosh Prakash Kumbhar Peon
15 Ms.Jayashree Jayawant Kumbhar Maid
16 Ms.Sarita Sitaram Kumbhar Maid
17 Mr.Appaso Dagdu Dongare Watchman
18 Mr.Babasaheb Malliksaheb Nadaf Watchman
19 Mr.Deelip Shivaji Tate Scavenger
20 Mr.Ravindra Ramchandra Jadhav Driver
21 Mr.Tanveer Mulla Driver
22 Mr. Ranjit Patil Driver

Pre - Primary

Primary

High School

Office Staff

Menial Staff

Faculty